יום שלישי

כישוף באפריקה: איך עושים כישוף אפריקאי

התרבות של אפריקה היא תרבות שיש בה מסורת מאוד מפותחת של כישוף וכישוף באפריקה הוא נושא רחב ידיים שלהלן ננסה לדבר עליו מעט. כישוף באפריקה ידוע כאחת מסוגי הכישוף המיוחדים והמסכונים גם יחד. לא רבים יודעים כיצד לבצע כישוף אפריקאי ועוד מעטים יודעים כיצד לשלוט בתוצאות של כישוף אפריקאי.
אנחנו אמנם רגילים להתייחס אל אפריקה כמקשה אחת אבל האמת היא שאפריקה היא יבשת רחבת ידיים עם מגוון גדול של חברות ותרבויות ועל כן גם הכישוף באפריקה הוא אוסף של תחומים שונים ומגוונים שכוללים כל מיני סוגים של כישוף, החל מכישוף וודו דרך כישוף שחור אבל גם סוגים מאוד חיוביים של כישוף לבן.

כוחות כישוף באפריקה
כישוף באפריקה, במקרים רבים, הוא כישוף שנעזר ברוחות של האבות המתים של השבט בכדי לבצע פעולות שונות שנועדות להשפיע על המציאות בעזרת כישוף. כישוף אפריקאי במקרים רבים יפעל בכדי ליצור קשר עם הרוחות המגינות של השבט בכדי שאלו יוציאו לפעול את בקשתו של מבצע הכישוף. כישוף אפריקאי פונה אל הרוחות של האבות המתים בדרכים שונות כמו הצעת מנחה או שימוש בכוח כלפי הרוחות (כלומר להכריח את הרוחות לבצע כישוף). יש הטוענים כי אתה חייב להיות חבר בשבט בכדי לבצע כישוף אפריקאי ויש האומרים כי גם זרים יכולים לרכוש את היכולת לדבר עם אבות השבט בכדי לבצע כישוף.

כישוף שחור באפריקה
כאמור, כישוף באפריקה הוא תחום רחב הכולל סוגים רבים של כישוף. נכון כי חלק מהסוגים של כישוף אפריקאי הם מהתחום של כישוף שחור ועל כן הם בעייתיים מאוד בשימוש, בודאי על ידי מי שאני בקיא בתחום של כישוף אפריקאי או כישוף שחור. כישוף שחור אפריקאי עושה שימוש בכוחות שליליים כמו שדים שונים או אפילו רוחות של אויבים מתים בכדי להוציא לפעול מטרות שהן על פי רוב שליליות באופיין. כישוף שחור אפריקאי הוא עסק מסוכן מאוד ולמען האמת די מפחיד כי הסודות של הכישוף השחור האפריקאי שמורים היטב ולמעשה איש, חוץ מבודדים שחיים במסגרת שבטים שמבצעים כישוף באפריקה, באמת יודע את הסודות של הכישוף השחור האפריקאי.