יום שלישי

כישוף חזק – מה עושה כישוף חזק?

כישוף חזק, על פי ההגדרה המקובלת, הוא כישוף שהוא חזק מבחינת ההשפעה שלו, היכולת שלו להשפיע, מידת ההצלחה של הכישוף ומידת ההשרדות של ההשפעות שלו. גורמים שונים משפיעים על כמה חזק יהיה כישוף וביצוע כישוף חזק תלוי בהרבה גורמים שחלקם בשליטת מבצע הכישוף ואחרים אינם.

אחד הגורמים החשובים ביותר שעושים כישוף חזק הוא עד כמה ניתן או לא ניתן לבצע לאחר מכן הסרת כישוף, כישוף חזק באמת הוא כישוף שאי אפשר או לפחות קשה מאוד לבצע הסרת כישוף לאחר מכן. כמו כן, כישוף חזק הוא כישוף שעובד באופן מיידי ועוצמתי בכדי להשיג את התוצאות הרצויות.

כך למשל כישוף אהבה חזק הוא כישוף אהבה שגורם לאדם מסוים להתאהב באופן מיידי ומוחלט וגם גורם לאהבה שתשאר מבלי שתהיה האפשרות לביצוע הסרת כישוף אהבה. כאמור, ישנם מספר גורמים שיכולים להשפיע על כמה חזק יהיה הכישוף. בין הגורמים האלו יש מקום מיוחד לסוג הכוחות שבהם עושים שימוש במהלך הכישוף, כמו למשל האם מדובר במקרה של כישוף שחור או כישוף לבן.

לא רק סוג הכוחות הוא שעושה כישוף חזק, אלא גם יכולת הביצוע של מי שעושה את הכישוף. בכדי לעשות כישוף חזק צריך לדעת היטב מה עושים ולהיות מסוגלים לבצע כישוף בצורה מדויקת ואיכותית. על פי רוב מי שיכול לבצע כישוף חזק הוא אדם מנוסה ומקצועי וחובבים בתחום של כישוף רק במזל או עם יכולת יוצאת דופן יכולים לבצע באמת כישוף חזק.

יש תחומים מסוימים של כישוף שהם מתאימים יותר לכישוף חזק לעומת אחרים. כך למשל, כישוף וודו בדרך כלל אינו כישוף חזק במיוחד אך לעומתו כישוף אפריקאי ידוע בדרך כלל בתור סוג של כישוף חזק במיוחד. כישוף תמונה אינו ידוע בתור כישוף חזק אך לעומתו יש דיווחים על שימוש באפשרות של כישוף דם בכדי להשיג תוצאות רבות עוצמה וכישופים חזקים במיוחד. כאמור לעיל, בכל מקרה ובכל סוג של כישוף בדרך כלל היכולת להשיג כישוף חזק באמת שמורה רק לאנשים בעלי ידע מיוחד וניסיון, וחובבים בתחום הכישוף אינם מצליחים לבצע כישוף חזק ולא משנה באיזו שיטה ואיזה סוג כישוף הוא בוחרים.