יום שלישי

כישוף אסור – מהו כישוף אסור

כישוף אסור – מהו כישוף אסור
כישוף יכול להיות כישוף אסור מכמה סיבות שונות זו מזו. שתי הסיבות העיקריות לכך שכישוף נחשב בתור כישוף אסור היא או שהתוצאות שלו הן תוצאות שעלולות להיות שליליות או שלחילופין כישוף הוא כישוף אסור בגלל שהוא משתמש בכוחות שיש איתם בעייתיות והם עלולים בסופו של דבר לצאת מכלל שליטה ולפגוע באדם שמבצע את הכישוף. סיבה נוספת לכך שכישוף הוא כישוף אסור היא לעיתים במקרים בהם מדובר בכישוף שבעבורו לא ניתן לבצע הסרת כישוף ועל כן מדובר בכישוף אסור לביצוע. להן נדון בכמה סוגים של כישוף אסור ונפרט הסיבות לכך שאלו סוגים של כישוף אסור ואת ההשלכות בביצוע כשפים מסוג זה והסיבה לכך שצריך להמנע בתכלית האיסור מביצוע כישוף אסור גם אם הפיתוי לכך הוא מאוד גדול.

כישוף שחור אסור
יש אנשים בעולם הכישוף שיטענו כי כל כישוף שחור הוא כישוף אסור. כישוף שחור הוא כישוף שעושה שימוש בכוחות אופל בכדי להשיג מטרות מסוימות בעזרת כישוף. כישוף שחור הוא עניין מסוכן מאוד שאין לדעת מה יהיו ההשלכות שלו ועל כן כישוף שחור נחשב במקרים רבים לכישוף אסור. יש גרסאות מקלות שאומרות שלא כל מקרה של כישוף שחור הוא בהכרח כישוף אסור וישנן נסיבות מסוימות ואנשים מסוימים שיכולים לבצע כישוף שחור באופן בטוח ועל כן הוא לא תמיד כישוף אסור.

כישוף אהבה אסור
כישוף אהבה יכול להיות כישוף אסור מסיבות שונות לגמרי מאלו של כישוף שחור. בניגוד לכישוף שחור, כישוף אהבה יכול להיות כישוף אסור בגלל שיש איתו בעיות אתיות חמורות. למשל, במקרה בו ביצענו כישוף החזרת אהבה אנו מסתכנים בכך שבן הזוג שאותו אנחנו אוהבים יהיה איתנו רק מכוחו של כישוף אהבה ולא מרצונו החופשי, ואנחנו נצטרך לחיות עם הידיעה הזו כל הזמן שאנחנו איתו. לכן יש אנשים שטוענים כי מטעמים אתיים כל כישוף שמתעסק עם הרצון החופשי של בני אדם, כמו כישוף אהבה, הוא כישוף אסור מטעמים מוסריים.

הסרת כישוף אסור
במקרים רבים כישוף אסור הוא כזה מכיוון שלא ניתן או שקשה מאוד לבצע בשבילו הסרת כישוף. במקרים של כישוף אסור לעיתים קרובות צריך את עזרתו של מומחה רציני בתחום של הכישוף בכדי לבצע הסרת כישוף אסור.