יום רביעי

איך מסירים עין הרע


ישנן מספר סיבות שבגללן יכולה להיות עלינו עין הרע. אחת מהסיבות הרווחות ביותר של עין הרע היא קנאה של מישהו או רגשות שלילים אחרים כלפינו. לחילופין ישנן סיבות מורכבות ומסובכות יותר לעין הרע כמו כישוף עין הרע או עין הרע שאנחנו בצורה כזו או אחרת הבאנו על עצמנו. בכל מקרה, עין הרע יכולה לגרום ללא מעט אי נוחות ואף לפגיעה ממשית בנו ועל אנחנו נדרשים לשאלה של איך מסירים עין הרע.

הסרת עין הרע רגילה
הסרת עין הרע מהסוג הפשוט מתבצעת על פי רוב דרך מגוון של שיטות מיסטיות שרובן כוללות בסגולות נגד עין הרע או קמעות נגד עין הרע. הדבר הראשון שצריך לעשות כאשר חושדים שיש עלינו עין הרע היא בדיקת עין הרע. השלב השני שעלינו לעשות לנסות ולבדוק גורמים לעין רעה. לעיתים נוכחות של אובייקט שלילי בבית כמו למשל חפץ שבא מבית קברות יכולים להיות סיבה לקיומה של עין הרע בבית. במקרים אחרים, מאחר ועין הרע נובעת מקינאה של אנשים, ביטויים של יוהרה או רברבנות, בעיקר מבחינה חומרית, יכולים להיות המקור של עין הרע. כך למשל רכב יוקרתי מידי או חפצים ראוותניים בבית יכולים לגרום לכך שתהיה עלינו עין הרע. אם אמצעים אלו לא עובדים יש לנקוט בשיטות של קמעות או סגולות נגד עין הרע, עליהן תוכלו לקורא כאן במאמר הדן בשאלה מה עושים נגד עין הרע.

הסרת כישוף עין הרע
כישוף עין הרע הוא מקרה מסובך יותר וכאן עלינו בדרך כלל לבצע הגנה מאגית או לחילופין לבצע כישוף נגדי. הגנה מאגית כנגד כישוף עין הרע בדרך כלל לא תסתפק בקמעות או סגולות נגד עין הרע, ויש צורך בביצוע אמצעי כישוף כמו טקסים ובעיקר כישוף נגד עין הרע. בספרות ידוע גם על אפשרות לבצע כישוף היפוך עין הרע, כישוף שגורם לעין הרעה שהוטלה עליכם להיות מופנית כלפי האדם או המקור האחר שממנו באה העין הרעה. אולם בכדי לבצע כישוף היפוך עין הרע צריכים מיומנות רבה בתחום של כישוף, ועל כן מרבית האנשים מסירים עין הרע בדרכים פשוטות יותר אך נקמניות פחות.