יום רביעי

בדיקת עין הרע


כאשר אנחנו מרגישים שיש עלינו עין רעה הדבר הראשון שעלינו לעשות הוא לבצע בדיקת עין הרע. בדיקת עין הרע מתבצעת בכמה שיטות שונות ולהלן תמצאו שתי שיטות פשוטות יחסית של בדיקת עין הרע.

שיטת בדיקת עין הרע 1
בסיר עגול מרתיחים מים כמעט עד לקצה הסיר וממיסים בהם שלוש כפות מלח. יש להביא את המים לרתיחה מלאה ולבעבוע. לאחר שהמים רותחים יש להוריד אותם מהאש ולהמתין עד שהם יתקררו (בערך חצי שעה). בשלב הבא של בדיקת עין הרע מעבירים את המים מהסיר אל קערה ומוסיפים לה שמן זית. שימו לב, בכדי שבדיקת עין הרע תהיה יעילה אסור בשום אופן לשפוך את השמן ישירות מהבקבוק אל תוך הקערה אלא לצקת קודם את השמן אל היד ומשם להעביר אותו אל תוך הקערה, זהו תנאי חשוב לביצוע מוצלח של בדיקת עין הרע. שמן בדרך כלל צף על פני מים בצורה של בועות על פני המים. אך במקרה ויש עין רעה חלק מטיפות השמן ישקעו לקרקעית הקערה וכך אנחנו יודעים כי יש עין רעה עלינו.

שיטת בדיקת עין הרע 2
בשיטה זו אנחנו משתמשים בקערת מים ובה מי מלח פושרים (מים שהורתחו יחד עם כפית מלח לכל כוס). בקערה אנו משרים ביצה למשך 24 שעות ולאחר מכן מניחים אותנו בקרבתנו (רצוי באזור המיטה, איך צורך לקחת את הביצה לעבודה) למשך שלושה ימים בדיוק ולאחר שלושת הימים הללו אנחנו שוברים את הביצה. אם בביצה יש כתמי דם זהו סימן לכך שיש עלינו עין הרע.
במידה ואנחנו מבצעים בדיקת עין הרע והיא יוצאת חיובית, עלינו מיד לנקוט באמצעים של הסרת עין הרע בכדי להימנע מפגיעה ממושכת בנו ובסובבים אותנו. חשוב לציין כי בדיקת עין הרע בודקת מצב נתון, והיא אינה מעידה בשום אופן על ההגנה שיש לכם באופן רציף נגד עין הרע. לכן חשוב לבצע בדיקת עין הרע אחת לכמה זמן (רצוי כל כמה שבועות לפחות) בכדי לוודא כי אין עליכם עין רעה. חשוב גם לציין כי הסוגים של בדיקת עין הרע שהוצגו כאן נחשבים ליעילים ביותר אך הם בשום מקרה לא מוחלטים, ובמקרים שבהם אתם חשים כי יש עליכם עין רעה למרות שביצעתם בדיקת עין הרע שיצאה שלילית, מוטב להיוועץ בדעתו של מומחה לנושא של הסרת עין הרע. 

מאמרים בנושא עין הרע: