יום ראשון

הסרת עין הרע: הנחיות כיצד לבצע ביטול עין הרע


הסרת עין הרע היא פעולה הכרחית בכל מקרה שבו אנחנו רוצים למלט את נפשנו מהפגיעה שנגרמת לנו בעקבות עין רעה עלינו. ישנן סיבות שונות ומרובות שמסבירות מדוע יכולה להיות עלינו עין הרע, אך בכל מקרה כל הסיבות הללו מובילות למסקנה חד משמעית בכל מקרה ומצב והיא כי יש צורך בביצוע של ביטול עין הרע או טיהור עין הרע בכדי לחזור לחיים נורמליים ולהימנע מכל הפגיעות שרודפות אותנו.

שיטת של הסרת עין הרע
ישנן מספר שיטות עיקריות של הסרת עין הרע. גירוש עין הרע יכול להתבצע בעזרת קמעות או תפילות נגד עין הרע. דרך אחרת שבה ניתן לבצע ביטול עין הרע על היא על ידי קבלת ברכה נגד עין הרע שתגן עליכם מפני עין רעה אישית או עין הרע בבית. חלק מהקמעות המשמשים לשם ביצוע הסרת עין הרע הם אבני טורקיז או אבנים טובות אחרות, עופרת ולעיתים גם שקיקי תה. ברכות נגד עין רע יכולות לבצע הסרת עין הרע דרך קמעות שונים שבהם מושקע הכוח של המברך (כמו הצמיד האדום של הבבא סאלי). שיטה נוספת מגיעה מתחום הכישוף וכאן טוענים כי ניתן להסרת עין הרע בעזרת כישוף נגד עין הרע. כישוף כזה עושה שימוש בטכניקה של לחש נגד עין הרע אך היעילות של שיטות אלו היא מפוקפקת בכל מה שקשור בטיהור מלא וביצוע הסרת עין הרע.

דברי אזהרה לפני ביצוע הסרת עין הרע
חשוב להדגיש כי הסרת עין הרע או הוצאת עין הרע אינה תמיד מתבצעת באותו אופן ביחס לסוגים שונים של עין הרע. כך למשל ידוע כי סגולות נגד עין הרע עובדות טוב יותר במקרים של עין הרע בבית לעומת תפילות נגד עין הרע שעוזרות יותר במקרה של אדם פרטי. מומלץ תמיד להיוועץ בדעתו של מומחה לפני כל ניסיון של ביטול עין הרע. שימוש בשיטה לא נכונה של הסרת עין הרע יכולה לגרום לצרות נוספות שיתווספו אל הצרות שיש לכם כבר בגלל העיר הרעה, ולכן מומלץ תמיד לדעת מה עושים לפני שמנסים לבצע הסרת עין הרע. לפני כל ביצוע של גירוש עין הרע כדאי בהחלט לבצע בדיקת עין הרע בכדי לברר את טיב הקללה שנפלה עליכם. 

עוד על עין הרע: