יום שלישי

הסרת כישוף עין הרע


כישוף עין הרע הוא כישוף שמוטל עלינו מתוך רגש שלילי כלפינו. מה שכישוף עין הרע עושה הוא להגשים (מלשון להפוך לגשמי) את הרגש הזה בעולם דרך תיעול אנרגיות שליליות לאנרגיות שיפגעו בנו וישפיעו על הגורל שלנו. ישנן מספר דרכים לבצע הסרת כישוף עין הרע והן משתנות בין סוגי כישוף עין הרע השונים שיוכלים להיות מוטלים עלינו.
ככלל ניתן במקרים רבים לבצע הסרת כישוף עין הרע על ידי נשיאת קמעות מסוגים שונים, אבני טורקיז או חמסה בכדי לבצע הסרת כישוף עין הרע. שיטות אחרות של הסרת עין הרע היא למשל נשיאת מראות בכדי להחזיר את העין הרע למי שמבצע את הכישוף בעצמו. שיטות אחרות של הסרת כישוף עין הרע המקבלות ביהדות הן קשירת חוט אדום על היד (בעיקר בשביל הסרת כישוף עין הרע על ילדים) וכן צביעת מזוזות הבית בכחול.

ישנן גם שיטות של הסרת כישוף עין הרע המשתמשות בטקסים שונים ואף לחשים המשמשים בכדי לבצע הסרת כישוף עין הרע. הסרת כישוף עין הרע הוא תחום מסוים של נושא רחב יותר של הסרת עין הרע באופן כללי, והוא מיועד בכדי לסתור פעולה רצונית ומכוונת של מישהו עלינו באמצעות כישוף עין הרע, אם כי כמובן ישנן סיבות אחרות שבגללן אנחנו נמצא את עצמנו במצב בו אנחנו נדרשים לבצע הסרת עין הרע.