יום שלישי

הסרת עין הרע


הסרת עין הרע הוא משהו שאנחנו נזקקים לו בכמה הקשרים ונסיבות שהמשותף לכולם הוא כמובן העובדה שיש עלינו עין הרע.

הסרת עין הרע היא אוסף של כלים ושיטות שמטרתן להתנגד לפעולה השלילית של הטלת עין הרע עלינו. יכולה להיות עלינו עין הרע מכמה סיבות, ובניהן הטלת כישוף עין הרע עלינו או שיטות אחרות שמשמשות בכדי לגרום לעין הרע על מישהו.

אחת השיטות הרווחות ביותר בכדי לבצע הסרת עין הרע הוא נשיאה של קמיעות או אובייקטים אחרים שידועים בכוח שלהם להסיר עין הרע. כך למשל נשיאת אבני טורקיז ידועה בתור דרך שעובדת במקרים רבים בהם אנשים רוצים לבצע הסרת עין הרע. קמעות אחרים שמתאימים בכדי להסיר עין הרע הם חמסות. חמסות ידועות בכוח שלהן לעזור במקרים של צורך לבצע הסרת עין הרע. בכדי לבצע הסרת עין הרע בעזרת חמסה יש למצוא דרך לתת לחמסה נוכחות בחיים או במרחב שלכם. בכדי לבצע הסרת עין הרע על ידי חמסה יש לענוד את החמסה על תליון או לשאת אותה בצורה כזו או אחרת כל הזמן איתכם, למשל כל מחזיק המפתחות. אם יש עין הרע על בית מסוים אפשר לתלות בו חמסות, רצוי בכניסה לבית, שיעזרו לעשות הסרת עין הרע בעבור הבית. לעיתים מקובל גם לחשוב כי ניתן לבצע הסרת עין הרע על ידי קשירת חוט אדום על פרק כף היד, אך שיטה זו נתונה במחלוקת לגבי היעילות האמיתית שלה בעבור הסרת עין הרע.

שיטות אחרות של הסרת עין הרע שהיו בשימוש בעבר אך על פי רוב פחות מקובלות היום הן למשל הנחת מלח או פירורי לחם בכיס של הילדים בכדי להגן עליהם מפני עין הרע. דרך אחרת של הסרת עין הרע במקובלת ביהדות למשל היא צביעת מזוזת הבית בכחול בכדי להגן עליו מפני עין הרע. באופן כללי, לפני שבכלל מבצעים הסרת עין הרע כדאי לבדוק את המזוזות בבית כי ייתכן מאוד שהבעיה של עין הרע נובעת מבעיה של המזוזות ורק תיקון שלהן או החלפה שלהן יכולות להיות מספיק בכדי להסיר עין הרע שיש על הבית. 


ראה גם: כישוף נגד עין הרע